Avietė žemuoginė C2

 • Kraunamos nuotraukos
  Kodas: 3-011-2
  300
  Mažas prekės kiekis sandėlyje.
  Likutis: 0 vnt.
  Į krepšelį 
 • Aukštis: 50-70 cm

  Vazonas: 2 L

  Lotyniškas pavadinimas: Rubus illecebrosus

  Zonavimas: 4

  Užauga: iki 0,5 m aukščio 

  Dirvožemis: geriausiai tinka priesmėlis ar lengvas priemolis

  Dirvožemio rūgštingumas: nereikli

  Dirvos drėgmė: pakankamai drėgnas, neužmirkęs

  Šviesa: saulėta

  Žemuoginės avietės - Tolimuosiuose Rytuose natūraliai ir plačiai paplitę augalai. Daugelis augintojų, net platintojų ir pardavėjų klaidingai mano, kad jos yra hibridai, išvesti kryžminant žemuoges ar braškes su avietėmis. Tai netiesa. Žemuoginė avietė (Rubus illecebrosus) - aviečių rūšis. Šios uogos angliškai vadinamos „braškinėmis avietėmis“, kiti jas vadina šiaurinėmis arba šeriuotosiomis avietėmis.  Žemuoginės avietės yra didesnės, apvalesnės už mums įprastas. Paragavęs gali atpažinti šiek tiek žemuogės skonio, tačiau pati uoga nėra tokia saldi, kaip mums įprastos avietės ar braškės. Net ir neuždengtos, ištveria lietuviškas žiemas, prisitaiko prie šaltesnio klimato ir nėra lepios. 

  Tai neaukštas, iki pusės metro, pusiau sumedėjęs augalas. Plinta iki keliasdešimt centimetrų ilgio šaknų atžalomis.

  Stiebai viršūnėse išsišakoja su retais, truputį žemyn nulinkusiais dygliukais. Lapkočiai taip pat dygliuoti, o lapalakščiai plunksniški, sudaryti iš 7 trumpakočių, smailių lapelių su dvigubai pjūkliškais pakraščiais.

  Liepos pabaigoje ir rugpjūtį stiebų ir šakų viršūnėse šeriuotoji avietė išaugina baltus pavienius žiedus, iš kurių rugpjūčio pabaigoje-rugsėjo pradžioje išsivysto kūgiški šviesiai raudoni iki 3 cm skersmens vaisiai, panašūs į avietes.