Prekių katalogas

Eglė paprastoji C5

 • Kraunamos nuotraukos
  Kodas: 1-200-5
  6 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Likutis: 200 vnt.
  Į krepšelį 
 •  Aukštis: 60-100 cm

  Vazonas: 5 L

  Lotyniškas pavadinimas: Picea abies

  Zonavimas: 4

  Užauga: 20 m per 30 metų

  Dirvožemis: Dirvožemiui ne itin reikli, bet mėgsta drenuotus, derlingus dirvožemius

  Dirvožemio rūgštingumas: rūgšti, neutrali

  Šviesa: saulėta, dalinai saulėta

  Dirvos drėgmė: vidutinė

  Spygliuotis medis, užaugantis 30 – 40 metrų, o skersmuo siekia 1 – 2 metrus. Laja kūgiška, 6 – 10 metrų skersmens. Augantys atviroje vietoje medžiai iki žemės šakoti. Pagrindinės šakos horizontalios, nežymiai į viršų pakilusiomis viršūnėmis. Spygliai tamsiai žali, 1,5 – 2 cm ilgio, 2 mm pločio, aštriai nusmailėję, kietoki, tvirti ir dygūs. Mikrostrobilai ovaloki, iki 2 cm ilgio, purpuriniai ar rausvi. Makrostrobilai kiek didesni, taip pat rausvi bei purpuriniai, po 5 – 6 savaičių tampa įprastiniais kankorėžiais. Juos brandina tik sulaukus 30 metų ir daugiau, o gausūs būna tik kas 3 - 5 metus. Žievė pilkai ar rausvai ruda, apie 40 metus suskeldėja, dažniausiai skrituliškomis, besilupančiais kraštais plokštelėmis. Sparčiai auga 20 – 60 metus, o gyvena iki 300 metų.

  Eglė vidutiniškai reikli aplinkos sąlygoms, geriausiai auga vidutinio derlingumo, šiek tiek drėgnokoje molio, priemolio ar priesmėlio dirvoje. Gerai pakenčia ūksmę, tačiau neatspari oro taršai, tad netinkama kaip miesto medis.

  Rekomenduotina miško, parkų, kalėdiniams želdiniams. Galima sodinti kaip apsaugines juostas, gyvatvores. Tinka poskiepiams.