Prekių katalogas

Pušis paprastoji (Grunte 90-130)

 • Kraunamos nuotraukos

  Pušis paprastoji (Grunte 90-130)

  Kodas: 11-009-2
  9 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Likutis: 189 vnt.
  Į krepšelį 
 • Aukštis: 90-130 cm

  Lotyniškas pavadinimas: Pinus sylvestris

  Zonavimas: 2

  Užauga: iki 8-15 m per 30 metų

  Dirvožemis: priesmėliai, priemoliai

  Dirvožemio rūgštingumas pH >6,8

  Šviesa: šviesamėgė

  Dirvos drėgmė: mėgsta drėgmę, bet neužmirkusią dirvą

  Tai vienintelė natūraliai Lietuvoje auganti pušis, kuri užauga 25 – 40 m, o kamieno skersmuo siekia iki 1,7 m. Sparčiai aga 10 - 40 metais. Visžalio medžio laja kūgiška, vėliau ritiniška, senos gali būti skėtiška arba netaisyklinga, natūraliai nėra labai tanki, tačiau tinkamai formuojant galima sutankinti. Kamieno žievė stora, išilgai giliai suaižėjusi, pilkai ruda ar oranžinio atspalvio, o liemens viršutinės dalies ir šakų plona, raudonai gelsva. Spygliai išsidėstę po du, 4 – 7 cm ilgio, aštriai smailėjantys, melsvai ar pilkai žali. Pušis žydi gegužės – birželio mėnesiais. Kankorėžiai subręsta kitų metų rudenį, o trečių metų pavasarį prasiskleidžia ir išbėrę sėklas iškart nukrinta. Gausus kankorėžių derlius būna kas 3 – 5 metus.

  Pakenčia įvairias klimatines sąlygas, nereikli dirvožemiui, tačiau reikli šviesai, negali augti paunksmėje. Gali augti ir užmirkusioje dirvoje, tačiau augimas vyksta labai lėtai ir medžiai būna žemi.

  Pušys išskiria daug fitoncidų (augalų lakios ir aktyvios medžiagos), kurie turi stiprų antibakterinį ir antigrybelinį poveikį, padeda kovoti su kvėpavimo takų ligomis, pasižymi tonizuojančiu bei nuovargį mažinančiu poveikiu. Pastebėta, kad žmonės gyvenantys pušynais turtingose teritorijose yra atsparesni peršalimo ligoms. Ne veltui Lietuvos kurortai pajūris ir Druskininkai, kur gausu pušynų. Spygliuočių miške oras beveik sterilus. Gydomuoju poveikiu taip pat pasižymi ir pušų spygliai. Ypač sausio ir vasario mėnesiais juose gausu vitaminų (ypač vitamino C). Todėl jų nuovirai tinka organizmo stiprinimui ir atsparumui ligoms didinti. Tinka atsikosėjimui lengvinti, burnos ertmės ir dantenų ligoms gydyti. Pušų spyglių aliejinė ištrauka tinka sausėjančios ir skeldėjančios odos priežiūrai, malšina sąnarių ir raumenų skausmus, o trinant į krutinę palengvina bronchito simptomus.

  Rekomenduotina landšftiniams ir peizažiniams želdinimams.

  SVARBI INFORMACIJA !
  Visus augalus, auginamus grunte parduodame tik tam tikru metų laiku:
  Spygliuočius:
  Pavasaris: IV, V
  Ruduo: VIII, IX, X
  Lapuočius:
  Pavasaris: IV, V (ne pilnai)
  Ruduo: X, XI

  Kainos nurodytos be augalo iškasimo darbų ir papildomų medžiagų (džiuto audinys, vielinis tinklas arba vazonai).
  Kaina su iškasimu ir specialioms medžiagoms, paruošimu ir transportavimu derinama atskirai.
  Rekomenduojame augalus augančius grunte pirkti ne internetu, o atvykus į medelyną.