Prekių katalogas

Apsauga nuo kenkėjų

 • APSAUGA NUO KENKĖJŲ

   

  Vaizdo rezultatas pagal užklausą „TREE PESTS“
  Šaltų žiemų nebuvimas leidžia auginti lepesnius augalus, tačiau ilgo, drėgno ir pakankamai šilto rudens – žiemos periodo pasekmė yra ir žymiai daugiau lengvai peržiemojusių kenkėjų. Kenkėjai paprastai puola nusilpusius ir pažeistus augalus, todėl būtina išpjaustyti pažeistas šakas, pjūvio vietas išdezinfekuoti ir aptepti. Aptepimui galima naudoti sodo tepalą, vandens emulsinius dažus praskiestus sisteminiu fungicidu, kitas parduotuvėse parduodamas priemones.

  Augalų apsaugos produktais purkšti patariama ryte arba vakare, kai oro temperatūra neviršija 20-25 laipsnių šilumos, jei purškiama vasarą ir ne mažesnė vidutinė paros temperatūra kaip 4-10 laipsnių šilumos, jei purškiama pavasarį arba rudenį. Purškimo metu vėjo greitis neturėtų viršyti 2 m/s, o iki lietaus turėtų praeiti bent 2 val., jei purškiama insekticidais bei sisteminiais fungicidais ir bent 4-6 val., jei purškiama kontaktiniais fungicidais. Cheminiai preparatai yra toksiški, todėl purškiant reikia laikytis visų atsargumo priemonių ir naudojimo instrukcijos. Visada reikia naudoti rekomenduojamą pesticido kiekį, o ant augalų purkšti tiek, kad tolygiai pasidengtų, bet skystis nevarvėtų. Reikėtų įsidėmėti, kad kelis kartus iš eilės panaudojus tą patį preparatą, kenkėjai tampa jam atsparūs.

  Kovai su kenkėjais tinka ir natūralūs preparatai, tačiau juos reikia naudoti kas 4-5 dienas, o pagamintus nuovirus ar ištraukas, papildomai pridėjus 30-40 g. muilo lipnumo pagerinimui, reikia sunaudoti tą pačią dieną. Kaip ir cheminiais preparatais, purkšti reikia ryte ar vakare bei būtina apipurkšti apatinę lapų pusę.

  Siekiant sumažinti kenkėjų plitimą, būtina surinkti ir sudeginti nukritusius pažeistų augalų lapus ar spyglius.

  Vaizdo rezultatas pagal užklausą „pests tree“