Prekių katalogas

Sodinimas

 • AUGALŲ SODINIMAS

   Vaizdo rezultatas pagal užklausą „TREE PLANTING“

  Augalus pirktus vazonėliuose galima sodinti nuo pavasario iki rudens, o iškastus iš grunto geriausia sodinti pavasarį arba rudenį.

  Jeigu augalus ketinate sodinti naujai įrengiamame sklype, gerai apgalvokite darbų eiliškumą. Didelius augalus geriau sodinti prieš įrengiant veją, o mažesnius, augintus vazonuose - jau po vejos įrengimo.

  Vaizdo rezultatas pagal užklausą „TREE PLANTING“

  Augalai sodinami į gerai įdirbtą ir patręštą dirvą. Prieš sodinant augalus, reikia įvertinti jų būsimą dydį ir poveikį kitiems augalams (pvz., šešėlio metimą), o taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad medžiams reikia bent 1 kv. m maitinamojo ploto aplink, krūmams bent 0,5 kv. m ploto. Be to, per tankiai susodinus augalus padidėja ligų ir kenkėjų pavojus. Duobes reikia iškasti iš anksto: jei bus sodinama pavasarį, duobes paruošti dar rudenį (iškasta žemė sumaišoma su humusu bei maisto medžiagomis ir supilama atgal į duobę, kad dar spėtų susigulėti), o jei sodinama rudenį – bent prieš 3-4 savaites. Jei sodinama grupė augalų - kasama viena plati duobė, o jei bus sodinama gyvatvorė – iškasamas griovys. Duobės gylis priklauso nuo augalo dydžio ir amžiaus, medžiams reikalinga didesnė duobė nei krūmams. Duobės dugnas išpurenamas ir viduryje supilamas kauburėlis iš žemės, ant kurio pastatomas augalas su išskleistomis šaknimis. Tada šaknys užberiamos derlinga žeme ir apspaudžiamos kojomis, kad neliktų oro tarpų. Svarbu augalo nepasodinti per giliai. Pasodinus būtina augalą gerai palaistyti, o kad vanduo nenutekėtų, aplink duobės kraštus sukasamas neaukštas pylimas. Kad augalas geriau prigytų ir neišgaruotų drėgmė, patartina užmulčiuoti durpėmis arba nupjauta vejų žole. Didesniems medžiams reikia kiek toliau nuo kamieno iš vyraujančios vėjo pusės įkalti nužievintą kuolą ir prie jo aštuoniuke pririšti medelį. Rišti reikėtų dvejose vietose: apie pusmetrį nuo apačios ir kuolo viršuje. Nereikėtų pamiršti naujai pasodintų augalų dažniau palaistyti.